Atrakcje Krzemiennego Szlaku

Solec nad Wisłą

Dom z podcieniami wybudowany w 1787 roku. Zrekonstruowany został w latach 70-tych XX wieku. Pierwotnie należał do zarządcy dóbr kościelnych (komendarza). Jego funkcja zmieniała się,… czytaj dalej »

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Rodzinne miejsce dobrej przygody, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. Jurapark, Bałtowski Zwierzyniec, Safari, Polska w Miniaturze… To tylko część atrakcji która czeka na Ciebie w… czytaj dalej »

Żywe Muzeum Porcelany

Pierwsze w Polsce Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie to miejsce, w którym można zobaczyć „na żywo” ręczny proces produkcji porcelany. Podczas zwiedzania przewodnik przedstawia cały… czytaj dalej »

Krzemionki

W odległości 8 km na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego położony jest najciekawszy zabytek archeologiczny Polski, a jednocześnie jeden z najcenniejszych na świecie zbytków pradziejowego górnictwa.… czytaj dalej »

Park linowy Skarbka

Park w Skarbce jest największym parkiem linowym w Polsce. Znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu.. Jego powierzchnia to ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Naturalne uwarunkowanie… czytaj dalej »